Dnia 10 listopada w  naszej szkole miała miejsce  uroczystość ślubowania kadetów klasy IA. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście w tym: członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, przedstawiciel  WKU w Mielcu: mjr. mgr inż. Robert Bojarski, komendant PSP w Mielcu st. bryg. mgr inż. Stanisław Rączka oraz rodzice kadetów  i byli absolwenci klas wojskowych. Wychowawcą klasy jest pan Roman Gruszecki.

Uroczystość rozpoczęła się musztrą wojskową  w wykonaniu klasy I A,  później nastąpiło ślubowanie  i mianowaniem na ucznia- kadeta.

Kadetów do musztry przygotowali starsi koledzy i koleżanki z klas mundurowych: Mirosław Włodarz, Jan Pantoł, Ewa Surowiec, Margarita Janeczko-Tucholska.

Zebrani wysłuchali także akademii z okazji 99-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademię poprowadzili: Ewelina Pszeniczna oraz Sebastian Kużdżał z klasy IV A. Wiersze okolicznościowe recytowały uczennice z klasy I D : Natalia Trela, Martyna Węglarz, Kinga Turosz oraz Ignacy Skiba z klasy II C. Śpiewem i muzyką urozmaicili występ: Natalia Tylutka- kl. I D(altówka), Weronika Kizior z klasy kl.III A (śpiew),Magdalena Pulak z kl. III M, (śpiew) oraz Sylwester Kukułka -kl. III C ( akordeon).

Uroczystość zakończyła się pokazem sztuk walki w wykonaniu uczniów klas wojskowych: Patryka Boczonia, Patryka Paseli, Jacka Gesinga, Justyny Helowicz, Dawida Tomasiewicza, Krystiana Labaka, Miłosza Krużla, Arkadiusza Gałata. Za nagłośnienie całego wydarzenia odpowiadali uczniowie klasy IV B: Konrad Krakowski, Kamil Czachor oraz Krystian Małek

Koordynatorem całej uroczystości był wicedyrektor: Marek Sypek. Akademia  i wystrój sali zostały przygotowane  pod kierunkiem Marty Borek i Anny Bajor. Pomoc techniczna: Paweł Jajko i Hubert Kardyś.

Podziękowania za wystrój sali należą się uczniom klasy II C : Nikodemowi Leś oraz Bartoszowi Brzyckiemu i Jakubowi Kasprzakowi.

Organizatorzy szczególne podziękowania składają na ręce sponsorów, bez których ta uroczystość byłaby niemożliwa..

Kadetom z klasy I A gratulujemy i życzymy sukcesów w życiu uczniowskim!

   

   

Uczelnia patronacka  

   

Gazetka szkolna  

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   

Statystyki  

Odsłon artykułów:
3192214
   

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

   
Copyright © 2018 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm