W poniedziałek 16 października 2017 r. naszą szkołę odwiedzili przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Mielcu, którzy uczestniczyli w warsztatach pt. Fryzjer to magik czarujący nożyczkami”. Prowadzącymi zajęcia były nauczycielki przedmiotów zawodowych z fryzjerstwa  Pani Iwona Żola oraz Pani Teresa Szczepańska wraz z uczennicami klasy IIe i IVe, Technikum Usług Fryzjerskich. Prowadzący zapoznały uczniów ze specyfiką pracy fryzjera, pokazały jakich sprzętów używają w swojej codziennej pracy, uczniowie mogli wszystkiego dotknąć, zapytać i użyć podczas zajęć.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się katalogi fryzur oraz palety farbowanych włosów. W ramach zajęć Panie i uczennice,  wszystkim chętnym chłopcom ułożyły fryzury na żelu, a dziewczynkom zaplotły warkoczyki, uczesały koki lub zakręciły loczki, w zależności od tego, czego zażyczył sobie mały klientka. Na zajęciach przedszkolaki wysłuchali utworów muzycznych prezentujących zawód fryzjera,  brali udział w ćwiczeniach słuchowych „Co to za odgłosy?”, w ćwiczeniach ortofonicznych „U fryzjera”, w zabawie „Zgadnij, czego brakuje?”,  podczas ćwiczeń praktycznych ,,czesali fryzury’’ na  główce fryzjerskiej, a na koniec wybrali się do kącika czytania, gdzie pani Teresa przeczytała uczniom wiersz Marty Olechowskiej „Czary u fryzjera”.  Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach oraz obserwowali poczynania swoich starszych  koleżanek.

        Wizyta w Zespole Szkół dostarczyła przedszkolakom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń.

   

   

Uczelnia patronacka  

   

Gazetka szkolna  

   

   

Programy unijne  

Program - uczenie się przez całe życie

Staże i praktyki zagraniczne

Staże i praktyki zagraniczne

***************************

 ComeniusProjekt partnerski szkół
z krajów UE

***************************

Praktyki Erasmus+

***************************

Projekt praktyk zagranicznych
"PO WER"

***************************

   

Statystyki  

Odsłon artykułów:
3153873
   

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

   
Copyright © 2018 Elektryk - Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator: pracownie76(małpa)gmail.com
Aktualności: biblioteka2(małpa)poczta.fm