Witamy na stronie naszej szkoły
Podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
W grudniu 2017r. nasza szkoła zakończyła realizację projektu – Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa (NPRCZ) na lata 2016-2020. Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
Celem tego programu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły oraz wzmacnianie potencjału i roli bibliotek szkolnych, a także uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych poprzez zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami).
Erasmus +
Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Jego całkowity budżet wynosi 14,7 mld euro. Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych. Dzięki programowi Erasmus+ osoby uczące się zawodu mogą zdobyć praktyczne doświadczenie zawodowe za granicą oraz podwyższać swoje umiejętności językowe. Dzięki temu programowi uczniowie mogą podjąć staż w przedsiębiorstwie lub w placówce kształcenia zawodowego w innym kraju. Tego rodzaju doświadczenie ma im ułatwić przejście z etapu nauki do zatrudnienia. Program Erasmus+ stwarza też możliwość poznania za granicą nowych metod uczenia zawodu, podniesienia swoich kompetencji zawodowych, pedagogicznych oraz językowych jak również rozwijania trwałej współpracy między instytucjami kształcenia i szkolenia zawodowego z różnych krajów.
PODZIEL SIĘ RADOŚCIĄ ŚWIĄT!
Akcje charytatywne w naszej szkole mają długą tradycję. Co roku staramy się odpowiedzieć na potrzeby tych, którzy znaleźli się w trudnej życiowej sytuacji i tych, jak zwierzęta, całkowicie zależnych od człowieka. W bieżącym roku szkolnym zajęliśmy się potrzebami Domu Dziecka w Skopaniu.
Paulina Pyra z klasy III m artystką wszechstronną.
„Cudze chwalicie …”
Paulina Pyra, uczennica klasy III m, opowiedziała o swojej artystycznej pasji. Talent Pauliny odkryła jak zwykle pani Natalia Trela, która jest jej nauczycielką przedsiębiorczości.
Finalistki olimpiady polonistycznej
Uczennice trzeciej klasy technikum fryzjerskiego, Żaneta Skoczylas i Katarzyna Soja, awansowały do etapu wojewódzkiego XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Pierwsza z uczestniczek wybrała temat Lot, wzlot, polot… Kulturowe funkcje wznoszenia się w literaturze polskiej II połowy XIX i XX wieku, druga napisała obszerną pracę zatytułowaną Orientalizm polskiej literatury i kultury. Finał drugiego etapu OLiJP odbędzie się 17 lutego 2018 r. w salach Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Organizatorem edukacyjnych zawodów jest Instytut Badań Literackich PAN w Warszawie, zaś za stronę prawno-finansową odpowiada Ministerstwo Edukacji Narodowej. Opiekunem obu finalistek był Dariusz Dudek.