Aktualności
“ Elektryk” w Stumilowym Lesie, czyli promocja szkoły w języku angielskim
W minioną środę uczniowie ZS im. prof. J. Groszkowskiego przenieśli się do Stumilowego Lasu, gdzie spotkali Kubusia Puchatka i jego Przyjaciół. Stało się to za sprawą Szkolnego Teatru Języka Angielskiego “Melpomena” , który prowadzi Pani Natalia Trela przy współudziale Pani Lucyny Rybak.
Młodzi aktorzy, wraz ze swoimi opiekunkami, przygotowali przedstawienie pt. “Kubuś Puchatek”. Cała sztuka została wystawiona oczywiście w j. angielskim. Premiera miała miejsce na auli Zespołu Szkół, która na tę wyjątkową imprezę zamieniła się w… Stumilowy Las. Pomogła w tym ciekawa dekoracja sali, przygotowana przez młodzież oraz wspaniały podkład muzyczny, który przywołał życie lasu, śpiew ptaków, odgłosy przyrody.
Cały pomysł przestawienia opierał się na promocji szkoły w bardzo oryginalnej i nietypowej formie ( a w dodatku w j. angielskim).
Zostaliśmy laureatami konkursu Fundacji Nasza Ziemia
Miło jest nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu "Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny" nasza szkoła zdobyła drugie miejsce. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Celem konkursu jest przygotowanie i przeprowadzenie przez szkoły, Kluby, przedszkola, organizacje lokalnych aktywności (np. happeningów, przemarszów, lekcji otwartych itp.) adresowanych do własnych uczniów i lokalnych społeczności. Fundacja doceniła zorganizowany przez uczniów klas 3f, 2f, 2b i 2e happening, oraz plakaty wykonane przez uczniów klasy 1d. Podkreślić należy również zaangażowanie w przygotowanie materiałów graficznych przez uczennice klasy 2f Angelikę Kolbusz i Katarzynę Szeligę. W tym roku tematem głównym był rozwój zrównoważony i odnawialne źródła energii. Działania uczniów opieką objęły: Marzanna Mazur - Witek, Iwona Żola, Teresa Szczepańska, Elżbieta Bąk, Ewelina Jaroń i Magdalena Surdej. Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.
Święto Konstytucji 3 Maja
3 maja w Mielcu odbyły się lokalne obchody Święta Konstytucji 3 maja. Tradycyjnie rozpoczęły się one uroczystą mszą świętą w Bazylice św. Mateusza, w której wzięli udział parlamentarzyści, władze samorządowe miasta, kombatanci oraz liczne delegacje instytucji, urzędów i szkół. Po mszy, w uroczystym pochodzie, zebrani przeszli pod Pomnik Wolności, pod którym wysłuchali krótkiego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych. Następnie delegacje złożyły kwiaty oraz odbyła się parada pocztów sztandarowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kamil Witas z klasy II h oraz uczennice klasy I m: Anna Wójcik i Wioleta Zawada. Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawowała pani Anna Bajor.
Ostatni dzwonek
27 kwietnia po raz ostatni zadzwonił dzwonek dla uczniów tegorocznych klas maturalnych. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez młodzież naszej szkoły pod kierunkiem pani Anny Bajor oraz pani Marty Borek. Pożegnanie maturzystów poprowadzili : Natalia Żmuda z klasy III f oraz Adrian Płatek z klasy II e. Szczególny aplauz absolwentów wzbudziło humorystyczne przedstawienie uroków życia studenckiego przez uczniów: Marcina Tęczara i Łukasza Rogozińskiego z klasy II e oraz uczennice III f: Annę Głodzik, Karolinę Baszturę Piosenką pożegnała maturzystów Agnieszka Zielińska z klasy III f. Podziękowania należą się Dominikowi Groblickiemu klasy III c, który czuwał nad sprzętem technicznym w czasie uroczystości oraz uczennicom: Anecie Zielińskiej i Paulinie Sikorze z klasy III f, które udekorowały aulę na to pożegnanie. Podczas akademii niejednemu maturzyście łza zakręciła się w oku, za tym, co było i nie wróci więcej…
W 72 rocznicę zbrodni katyńskiej...
W dniu 19 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 72-rocznicę zbrodni katyńskiej. 5 marca 1940 najwyższe władze sowieckie podjęły ostateczną decyzję o likwidacji więźniów Kozielska, Ostaszkowa i Starobielska, a także innych Polaków osadzonych w więzieniach na terenach Związku Radzieckiego. Młodzież chciała oddać hołd pomordowanym na Wschodzie i sprawić, aby pamięć o nich nie zginęła wśród młodego pokolenia. Całość akademii poprowadziły Natalia Żmuda i Aleksandra Wrońska z klasy III F. Uroczystość śpiewem ubogaciła Agnieszka Zielińska z klasy III f , a recytacją Patrycja Kotwica z klasy III f oraz Adrian Płatek z klasy II e. Aulę pięknie udekorowały uczennice klasy III f: Paulina Sikora i Aneta Zielińska. Scenariusz akademii przygotowały panie: Anna Bajor i Marta Borek. Była to swoista lekcja historii.
Chroń swoje środowisko i swój portfel!
Europejskie Słoneczne Dni po raz drugi w Polsce!
Nie jest prawdą, że ochrona środowiska i ochroną klimatu są kosztem dla społeczeństwa. Już niemalże 100 tysięcy gospodarstw domowych w Polsce płaci niższe rachunki za paliwa i energię tylko dlatego, ze korzysta ze słonecznych instalacji do podgrzewania wody. Zaczyna przybywać też tych co inwestują w systemy fotowoltaiczne, a przygotowywane w Ministerstwie Gospodarki zmiany prawne ułatwiające wykorzystanie energii słonecznej na własny użytek i sprzedaż nadwyżek do sieci stwarzają po raz pierwszy szansę na zrealizowanie w Polsce idei setek tysięcy „słonecznych dachów”.